دیپلماسی هوش مندانه !

 آیا دوست داری مقامات و مسئولان کشورت باعث بی فرهنگ و بی نزاکت تلقی شدن ایران نزد افواه بین الملل شوند ؟؟
برای مبارزه با استکبار و کفر باید عاقلانه و بنا به مصلحت عمل کرد نه جاهلانه و احساسی
دوست خوب من
عدل و انصاف باید سرلوحه مسیر زندگی و فعالیت ما باشد . آیا جایز است ما برکوبیدن هر کسی به هر حرف و سخنی به نادرست متوسل شویم .
اگر احمدی نژاد یا لاریجانی یا حداد یا ولایتی با این فرد دست داده بودند هم اینقدر قصه می گفتی یا بنا به حکم مصلحت آن را زیر سیبیلی رد می کردی ؟؟؟؟
انصاف داشته باش دوست خوب من
فساد مالی و اقتصادی کشور را فراگرفته ، فساد دولتی و رانت حکومتی آنقدر زیاد است که هیچ کس دیگر نمی تواند آن را انکار کند ، مسائل اجتماعی ، فساد و فحشا ، اعتیاد همه گیر بی کاری گسترده ، آمار فاجعه بار طلاق اینها همه و همه فقط و فقط دسترنج 30

نقد و نظر مخاطب

سلام
عزیز برادر
از اینکه فضای نفد و نظر و گفتمان در کشور جایگزین تشنج و بزن و بکوب و لاابالی گری در مراکز علمی و فرهنگی شده است خداوند را شاکرم.
عزیز برادر !
فرق بین دیپلماسی و اعتقادت در همین برخوردهاست که عینیت می یابد .

دوست عزیز ملاقات تاریخی فرستاده گورباچف با امام راحل یاد است که بی توجه ای امام چطور ابهت نماینده بلوک ملحد شرق را شکست !
که پس از فروپاشی شوروی در خاطرات سیاسی خود از برخوردحضرت امام به نیکی و عظمت  اعتقادی وی یاد میکند .
عزیز برادر !
ما کی و کجا باید بر اعتقادات خود پافشاری کنیم !

پس از درج و حمایت دولت جاهلی دانمارک از کاریکانورهای اهانت به پیامبر اعظم (ص) باید دیپلماسی صبر و حوصله در پیش گرفت یا باید به دستور صریح قرآن و سیره عملی پیامبر در برخورد با کفار حربی عمل کرد .

درست است آقای خاتمی رحمائهم الکفار و اشد بینهم را جاری کرد. تا به بی نزاکتی و بی فرهنگی گفتگویی تمدن ها در سال 2009 میلادی متهم نشود .واحشره مع الکفار !

و یا با دیپلماسی مصلحت اندیشی  ایشان حکم بر مدارا و کرنش ذلیلانه در برابر دشمن می کرد. 
دشمن چندین سال است بر قضیه خیالی هولوست اصرار دارد و با نفی آن آیا برخورد دیپلماسی دارد!
آیا تصور شما این است که اقتدار و اصابت و پیشرفت ملت ایران در دنیا با دیپلماسی بدست آمده است یا با مقاومت و حفظ عزت ملت ابران با تدبیر حکیمانه حضرت امام و مقام معظم رهبری .
عزیز برادر !
فساد و رانت خواری دولتی گفته ای قابل انکار نیست درست است. ولی نتیجه عملکرد 16 ساله دولت سازندگی و اصلاحات نیز غیرقابل انکار است !
عزیز برادر
آیا تسخیر لانه جاسوسی امریکا (انقلاب دوم ) و استقامت در برابر تحریم اقتصادی و سیاسی مردم ایران احساسی و جاهلانه بوده است .

که اگر انصاف شما در جواب این سوال نهفته باشد. این طور نیست بلکه این دیپلماسی هوشمندانه و با اصابت مردم ایران در برابر ظلم و زیاده خواهی اسکتباراست که ابرقدرتها و هم پیمان شان را به سر تعظیم و احترام فرود آورده است و الا غیر !

/ 0 نظر / 12 بازدید