جنگ رسانه ای شعبه شیطان

این اقدام دشمنان مکتب حقه تشیع شوک بزرگی را به علاقمندان خاندان رسالت وارد نمود . تصور اینکه دشمنان بتوانند به سایت مراجع معظم تقلید وارد شده و عبارات بسیار زننده ای را بر روی ان به نمایش بگذارند خشم شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام را به همراه داشت .
البته این ، مطلب جدیدی در فضای مجازی نیست و بارها هکرها سایتهای موسسات و مراکز سیاسی اقتصادی در سراسر جهان را هدف قرار داده اند ولیکن این اقدام هکر های وهابی میتواند اغاز جنگ ایدولوژی در فضای مجازی به حساب اید .
همانطور که بارها در اخبار امده است که دولت وهابی عربستان سعودی با اختصاص میلیونها دلار سعی در جلو گیری از رشد مکتب شیعه در جهان و خصوصا منطقه خاورمیانه دارد . با روی کار امدن دولت شیعی در عراق و پس از جنگ اخیر رژیم اشغالگر قدس علیه لبنان و پیروزی رزمندگان حزب الله لبنان که موجب جلب نظر و بعضا گرایش برخی ازجوانان اهل سنت به مکتب تشیع گردید حساسیت علما و سران وهابیت بیشتر گردید و انان وحشت زده مبالغ غیر قابل تصوری را به خیال خود برای تضعیف حرکتهای شیعی در نظر گرفتند !
این که دشمن با شدت به حملات علیه ما میپردازد جای تعجب ندارد به اصطلاح از دشمن غیر از دشمنی انتظار دیگری نمیرود و انچه ما باید بدان توجه کنیم اماده شدن برای رویارویی با این حملات دشمنان است .
مسؤلین فرهنگی – سیاسی کشور باید بدانند این مسله کم اهمیتی نیست و اگر بدان توجه نکنند شاید در اینده نه چندان دور تاثیرات غیر قابل جبرانی را برای جامعه ما به همراه داشته باشد .
میتوان گفت : توجه به مسایل فرهنگی – اعتقادی اگر بیش از انرژی هسته ای برای کشور اهمیت نداشته باشد یقینا کمتر نخواهد بود .
در اینجا این سوال مطرح میشود که ایا ما هر ساله بودجه ای که برای پروژه های ( کار امد! ) دینی و اعتقادی در بودجه کشور در نظر میگیریم کافی است ؟
پاسخ این سوال را به افکار عمومی و جامعه فرهنگی ، مذهبی واگذار میکنیم !
در اینجا به گوشه هایی از مصاحبه ای که خبرنگار شیعه نیوز با اقای دکتر عصام العماد انجام داده است توجه نمایید :
 ایشان ضمن انتقاد از برخی کم اهمیت شمردن خطر وهابیت اظهار داشتند :
 علامه امینی (رضوان الله تعالی علیه) در ان عصر به خطر وهابیت پی بردند و سالها عمر شریفشان را به مبارزه فرهنگی اعتقادی علیه فرقه ضاله وهابیت اختصاص دادند که کتاب الغدیر اکنون یکی از معتبر ترین و مهمترین کتب ارزشی شیعه بشمار می اید وی همچنین اظهار داشت : ولی متاسفانه بزرگان حوزه های علمیه در این عصر اقدامات حائز اهمیتی را در خصوص مقابله با هجمه بی امان وهابیت علیه اعتقادات و ارزشهای مذهبی شیعیان انجام نداده اند .
این عالم وهابی ( دکتر عصام العماد ) که چند سال قبل ، قلبش به نور حقیقت روشن گردید و با وجود موقعیت اجتماعی بسیار قابل توجهی که در کشور یمن داشت به دلیل شناخت حقانیت مکتب تشیع همه ان ظواهر دنیوی را رها کرد و به ایران امد تا بتواند در حوزه های علمیه به تحصیل علوم اسلامی شیعی بپزدازد . ایشان کم اهمیتی جامعه ایران را نسبت به مسایل اعتقادی را اینگونه مثال زدند : ما وقتی وارد هر یک از کشورهایی میشویم که وهابیت در ان نفوذ دارد در فرودگاه ان کشور اولین چیزی که به ما تقدیم میشود چندین کتاب بر گرفته شده از ایین وهابیت و بیوگرافی محمدبن عبدالوهاب رهبر فرقه ضاله وهابیت است ولی وقتی در فرودگاههای یک کشور شیعه وارد میشویم انچه به ما تقدیم میشود یک شاخه گل و بروشور هتل 4 ستاره است !
وی در ادامه این مقایسه می افزاید من با این مثال به این نتیجه میرسم که سازمان تبلیغات وهابیت انقدر در ان کشورها در حال فعالیت است که این تبلیغات به فرودگاههای این کشور ها نیز کشده شده است و در مقابل در ایران متاسفانه این نوع حرکتهای اعتقادی فرهنگ سازی نشده است .
ایا دکتر عصام درست میگوید ؟
جواب این سوال را نیز به شما عزیزان واگذار میکنیم !
از ایشان میپرسیم ایا کشور ما از پتانسیل شما که یک شخص وهابی بوده اید و اکنون شیعه شده اید و یقینا یک کارشناس در امر اسیب شناسی این فرقه ضاله هستید استفاده نموده است ؟
وی اینچنین پاسخ داد :
پس از ورود به ایران و استقرار در شهر مقدس قم همچون کبوتری بودم که از زندان ازاد شده است به صورت جدی در صدد افشار چهره کریه وهابیت میپرداختم ولی ابتدا به دلیل فعالیت جدی من در این زمینه که باعث شده بود نتوانم به صورت منظم به دروس حوزوی به تحصیل بپردازم برخی از مسولین حوزه مرا تهدید کردند که چنانچه شما اینگونه ادامه بدهید و منظم در دروس حوزوی شرکت نکنید شهریه شما را قطع خواهیم کرد !
من که وارد یک فضای ازاد شده بودم انتظار داشتم از من در حرکت علیه ایدولوژی فاسد وهابی حمایت شود ولی متاسفانه متولیان ان زمان ان گونه با شعله ای که از شناخت تفکر فاسد وهابیت در قلب من زبانه میکشید نا اشنا بودند و میگفتند : انگونه که شما میگویید نیست اکنون جریان وهابیت مسله اصلی و دغدغه حال ما نیست! ...... و من این سخنان را از عدم درک صحیح انان درباره جریانات وهابی و سلفی میدانستم ولی خوشبختانه اخیرا شاهد اقداماتی هر چند ضعیف در مبارزه با شبه افکنی های این فرقه ضاله هستیم .
ما در کشور خود ( یمن ) شاهد برخورد ظالمانه وهابیت با شیعیان مظلوم بودیم و بهتر از هر کس با تفکر وهابیت اشنا ....
در ان ایام به دستور علی عبدالله صالح رییس جمهور یمن مامورین وهابی هر جا کتاب نهج البلاغه را پیدا میکردند همانجا به اتش میکشیدند ! و دارنده ان را به مجازات های سختی محکوم میکردند و این قانون دولت یمن هم اکنون نیز در حال اجرا است ! .....
همچنین وی به نقل از شاهدان عینی اظهار داشت در جنگ اخیر دولت یمن با شیعیان هواپیماهای جنگی عربستان از پایگاههای خود رد کشور سعودی به مناطق شیعه نشین یمن حمله میبرند و شیعیان یمن را همراه با دولت یمن به خاک و خون میکشیدند ! زیرا مناطق شیعه نشین در یمن در منطقه ای قرار دارد که در نزدیکی مرز عربستان قرار دارد و از دو طرف مورد تعرض قرار میگیرند .
ما امیدواریم مسؤلین و متولیان امور فرهنگی و اعتقادی کشور با این اقدامات دشمنان جدی تر از قبل در صدد تقویت همه جانبه اعتقادی و فرهنگی بر ایند و کمی از حالت تدافعی خارج شده و با استفاده از منطق و برهانی که در مکتب تشیع بوفور وجود دارد به اندیشه نا سالم وهابیت هجوم برده و به جای بسنده کردن به پاسخگویی به میلیونها شبه ای که انان هر روز برای مشغول کردن نیروهای مفید ما مطرح میکنند این بار ما با طرح شبهات علیه اندیشه وهابیت انان را مجبور کنیم که برای ذهن اشفته شده جوانان خود پاسخی بیاورند که با توجه به بی ریشه بودن اندیشه وهابیت و سالم بودن ذات بشری پاسخهایی که میدهند خود وسیله ای برای جذب نسل جدید انان به حقیقت اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت علیهم السلام خواهد شد .
ما میتوانیم با اتخاذ یک سیاست منسجم هر چه بیشتر جهان اسلام را با خطرو فتنه ای که کشور استعمارگر انگلستان سالیان دور نطفه نا مشروع ان را در ممالک اسلامی منعقد نموده است اشنا کنیم و انگاه مسلمانان اعم از شیعه وسنی دست به دست هم داده و ریشه این فتنه را از ممالک اسلامی نابود خواهند کرد . انشالله


منبع:
http://www.bahraini.blogfa.com

/ 0 نظر / 7 بازدید