یک نقل ساده ...

خودم را یه کمی جمع و جور کردم و با استعانت از روح حضرت امام سوالی در حلقه  جمع محافظان و ... ار تصمیم نگارش کتاب توسط مجمع روحانیون مبارز و نیروهای خط امام (ره) آن زمان در رد توهمات و تحریفات شیخ مطرود در قم پرسیدم . آقای کروبی با نگاهی تند و تیز همیشگی و با نگاه متعجب از درز این خبر و بیان آن در ذهن کنجکاو  یک جوان با فشردن دستم و با تکان سر با رعایت مصلحت اندیشی نگاه اطرافیان حاضر تائید کردند .

اینک که به تورق خاطرات گذشته ام باز می گردم بیشتر تحت تاثیر گرمی دست و عرق پیشانی شیخ اصلاحات در تائید مکتوبات منتشر نشده مجمع روحانیون مبارز در نقد تحریفات شیخ ساده لوح و مطرود قرار می گیرم .

اما از روز گذشته که بیانیه آقای کروبی خطاب به  منتظری و تشکر از اعلام حمایت او از تهمت جنسی به نظام منتشر شد، ‌ این شبهه به وجود آمده که خدای ناکرده شیخ اصلاحات دچار مشکلی شده یا تحت فشار اطرافیان بوده  است . چون همین 20 روز پیش بود که بعد از اظهارات آیت‌الله سید احمد خاتمی در نقد ادعاهای کروبی پیرامون بازداشت‌شدگان، ‌ آقای کروبی به جای ارائه پاسخ منطقی، ‌ آیت‌الله خاتمی را با این حربه سیاسی به عنوان یک گناه کبیره و نقطه ضعف سیاسی مورد حمله قرار داد که او شاگرد  منتظری بوده و در صف اول درس وی حاضر می‌شده است.

چگونه اکنون خود به  منتظری (20 سال بعد از عزل وی و در مقطعی که او صراحتاً از امام(ره) و ولایت فقیه عبور نموده و رسماً به اردوگاه مخالفان نظام پیوسته است) نامه می‌نویسد و ‌از تفقد و حمایت او نسبت به خویش، ‌ تقدیر و تشکر می‌کند؟

چگونه شرکت سید احمد خاتمی در درس منتظری به هنگام حضور او در جایگاه قائم مقامی رهبری، ‌ جرم و بزه سیاسی است اما حمایت منتظری عزل شده و قرار گرفته در صف مخالفان نظام از کروبی عین صلاح و شایسته تقدیر و تشکر است؟

به نظر می‌رسد این تناقض بزرگ که در عرض 20روز از جناب آقای کروبی صادر شده، ‌ اگر خدای ناکرده ناشی از نفاق سیاسی نباشد، ‌ ممکن است دلایل دیگری داشته باشد از جمله خدا حافظی ایشان با آرمانهای حضرت امام (ره) و عدم تکرار قرابت فکری و مورد وثوثق حضرت امام بودن  داشته باشد و تسویه حساب کامل با آن امام سفر کرده باشد ...

/ 3 نظر / 15 بازدید
bahara

آیت‌الله منتظری پدر انقلاب اسلامی فرمودند:  حفظ نظام مقدمه ‌است برای حفظ و انجام دستورات اسلامی. اگر بنا باشد به بهانه حفظ نظام، اقدامات ضد اسلامی انجام شود، نه نظام خواهد ماند نه اسلام بسیجیها برادران و پدران ما هستند ‌ای برادر بسیجی‌آیا وجدانا شما قبول دارید رفتار شما به مردم مسلمان ما، رفتار اسلامی هست چطور این جمهوریه عزیز اسلامی ما دو‌ام خواهد آورد وقتی‌رفتار دولت با مردم مسلمان ما کاملا غیر اسلامی هست

مهدي

شما صاحب وبلاگ يك كوتاه انديش بيش نيستيد كه به نظر افرادي كه نظر ميدن احترام نميزاريد

محمد

وحدت فارس و لر و كرد ناگسستنيست. لرها و كردها بهترين مناطق آب و هوايي ايران را در اختيار دارند. كردها را كه از دست داديم و با وضعيتي كه با لرها برخورد مي كنيم ممكن است در آينده لرها را هم از دست بدهيم در اين صورت ايران مي ماند و يك تكه كوير آنوقت پسران آفتاب يا آفتاب تابان مي خواهند چكار كنند بايد مثل افغاني ها بريم براي لرها كار كنيم تمركز حكومت در مركز ايران سبب جدايي حاشيه هاي ايران مي شود بايد حكومت به حاشيهاي ايران منتقل شود تا احتمال جدايي حاشيه هاي ايران كاهش يابد ، ما مناطق خوش آب و هوا را براي زندگي رها كرده ايم و به كوير چسبيده ايم و سرمايه هاي مملكت را با هزينه كردن در كوير هدر مي دهيم... اينم وبلاگامه: www.ettehademelli.blogfa.com www.shie88.blogfa.com www.persiangulfnews.blogfa.com