لالایی ابو لهب

2- ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی که در مقابل جنایات وحشیانه صهیونیست ها علیه مردم مظلوم و بی پناه غزه نه فقط مهر سکوت بر لب زده بود، بلکه مطابق اسناد موجود- از جمله اعتراف چندباره شیمون پرز رئیس جمهور و ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی- اسرائیل را به قتل عام مردم غزه تشویق و ترغیب نیز کرده بود و در طول نسل کشی 22روزه صهیونیست ها در غزه، هرگونه تظاهرات مردم عربستان علیه اسرائیل را حرام! و ممنوع! اعلام کرده بود، یک روز بعد از آتش بس- 30 دی ماه 19.1387 ژانویه2009- طی نطقی در اولین نشست اقتصادی سران کشورهای عربی! به گونه ای ناشیانه تلاش کرد ننگ همدستی خود با اسرائیل در قتل عام مردم غزه را «بی رنگ»! و یا دستکم، «کمرنگ»! کند.
رسانه های وابسته به دولت سعودی نظیر شبکه «العربیه» و چند شبکه دیگر از «خط سازش عربی» و نیز برخی از رسانه های آمریکایی و اروپایی این جمله از اظهارات ملک عبدالله که گفته بود «یک قطره خون فلسطینی از تمام گنجینه های جهان گرانبهاتر است» را در سطح گسترده ای پوشش داده و با تفسیر و تحلیل های ناشیانه - بخوانید خنده دار و احمقانه- همراه کرده بودند.
اما، اظهارات ملک عبدالله، اگرچه با جمله یاد شده در حمایت ظاهری از مردم غزه و احترام سالوسانه به شهدای مظلوم آن دیار تزئین شده است ولی برخلاف آنچه رسانه های «خط سازش عربی» درپی القای آن هستند، پادشاه سعودی در نطق روز دوشنبه خود بار دیگر بر حمایت از رژیم صهیونیستی تاکید ورزیده و کوشیده است جنایات وحشیانه اسرائیل را موجه! جلوه دهد.
بخوانید؛
3- ملک عبدالله در بخشی از نطق روز دوشنبه خود که شبکه العربیه آن را «صریح و کوبنده»! توصیف کرده است خطاب به اسرائیل می گوید «نه تنها در آئین اسلام، بلکه حتی در تورات هم تاکید شده است قصاص یک چشم، فقط یک چشم است نه این که تمامی چشم های مردم مظلوم فلسطین قصاص یک چشم باشد»!
 همانگونه که ملاحظه می شود پادشاه عربستان در حالی که از روی اضطرار و تحت فشار افکار عمومی جهانیان مجبور به اتخاذ یک موضع بی خطر و بی اثر علیه اسرائیل شده باز هم، دست از حمایت صهیونیست ها برنمی دارد و به روشی موذیانه «گناه جنگ»! را به گردن حماس انداخته و حمله وحشیانه اسرائیل به مردم مظلوم غزه را از نوع «قصاص» معرفی می کند که مطابق دستورات قرآن و تورات، حق! صهیونیست ها بوده و در مقابل تجاوز!! حماس به اسرائیل صورت پذیرفته است!! و این دقیقا و بی کم و کاست همان ادعای رژیم صهیونیستی است که حمله به غزه و جنایات وحشیانه علیه مردم بی پناه آن را به بهانه این که حماس آغازکننده جنگ بوده است! مشروع و حق! خود قلمداد می کرد.
البته پادشاه آل سعود بعد از آن که حماس را آغازکننده و مقصر جنگ معرفی می کند، برای خالی نبودن عریضه زبان به نصیحت! صهیونیست ها گشوده و می فرماید! چرا در قصاص- که حق طبیعی و شرعی شما بود- زیاده روی کرده اید! این گشاده دستی ملک عبدالله برای بی تقصیر جلوه دادن صهیونیست ها در حالی است که سران رژیم وحشی و کودک کش اسرائیل در نخستین روزهای بعد از حمله به غزه که کمترین احتمال شکست سنگین پس از22 روز را نمی دادند با صراحت اعلام می کردند حمله را با هدف نابودی کامل حماس آغاز کرده و لیونی وزیر خارجه اسرائیل در مصاحبه ای گفته بود، در فاصله بعد از جنگ 33 روزه با حزب الله تا آغاز حمله به غزه، نظامیان اسرائیل مانورهای فراوانی انجام داده و ضعف های پیشین خود را برای پیروزی سریع در حمله به غزه، برطرف کرده اند! و شیمون پرز با افتخار از توانمندی ایهود باراک وزیر جنگ و گابی اشکنازی رئیس ستاد ارتش اسرائیل به عنوان دو ژنرال برجسته و کارکشته در فرماندهی عملیات غزه! خبر می داد و تنها چند روز بعد از حمله و در حالی که محاسبات اسرائیل در نابودی حداکثر 3 روزه حماس غلط از آب درآمده بود، مقامات صهیونیستی از حماس با عنوان آغازکننده جنگ یاد کرده بودند.
4- ملک عبدالله در بخش دیگری از نطق- به قول العربیه، تاریخی!!- خود می گوید؛ «اسرائیل باید درک کند و بداند که فرصت انتخاب میان دو گزینه صلح و جنگ برای همیشه باقی نیست و طرح صلح اعراب نیز برای همیشه روی میز مذاکره باقی نخواهد ماند»!
این در حالی است که اولاً؛ مردم فلسطین برخلاف خواسته مشترک رژیم صهیونیستی و سران خودفروخته عرب خواستار صلح- بخوانید سازش- با اسرائیل نیستند بلکه آزادی فلسطین از اشغال صهیونیست ها را دنبال می کنند، بنابراین اظهارات ملک عبدالله درباره دو گزینه صلح و جنگ، نه فقط تهدید ظاهری اسرائیل هم نیست، بلکه یادآوری و تاکید بر خواست دیرینه رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن انتفاضه و مقاومت مردم فلسطین است.
و ثانیاً؛ منظور پادشاه سعودی از «طرح صلح اعراب و اسرائیل» همان طرح معروف به طرح صلح ملک عبدالله است که پیش از این در کیهان به آن پرداخته و نشان داده شده بود، ده ها برابر ذلت بارتر از پیمان کمپ دیوید است. بنابراین، ملک عبدالله در این بخش از اظهارات خود نیز، جانب صهیونیست ها را گرفته و درپی امتیاز دادن به آنهاست. گفتنی است که طرح ملک عبدالله بلافاصله بعد از اعلام، از سوی نیروهای مقاومت به شدت محکوم شده و در همان حال با استقبال گسترده بوش و ذوق زدگی اسرائیل روبرو گردیده بود.
5- پادشاه سعودی خطاب به گروه های فلسطینی، یعنی حماس و جهاد اسلامی به عنوان گروه مقاومت و دولت خودخوانده خودگردان! به رهبری محمود عباس مهره شناخته شده اسرائیل، می گوید؛ «گروه های فلسطینی باید بدانند امروز اختلافات آنها بسیار خطرناک تر از حملات اسرائیل است»! و در بخش دیگری از همین نطق به اصطلاح تاریخی!! خود اعلام می کند که عربستان یک میلیارد دلار برای کمک به بازسازی غزه اختصاص می دهد و تاکید می ورزد که این مبلغ را در اختیار محمود عباس- مهره مسلمان نما و اسرائیلی تبار- قرار خواهد داد. بنابراین، نصیحت ملک عبدالله به گروه های فلسطینی برای کنار گذاشتن اختلافات به مفهوم دست کشیدن گروه های حماس و جهاد اسلامی از مقاومت و تن دادن آنها به رهبری محمود عباس اسرائیلی است، چرا که پادشاه سعودی بارها اعلام کرده است فقط دولت خودگردان محمود عباس- ابومازن- یعنی عامل رسماً اسرائیلی را به رسمیت می شناسد و تاکید کرده است که یک میلیارد دلار کمک برای بازسازی غزه را نیز در اختیار محمود عباس می گذارد. به بیان دیگر، پادشاه سعودی، در این بخش از اظهارات خود، آشکارا و با صراحت اهداف بر زمین مانده اسرائیل و آمریکا یعنی حذف حماس و به رسمیت شناختن محمود عباس را پی گرفته است. دقیقاً همان اهدافی که شیمون پرز به عنوان اهداف اسرائیل از حمله به غزه یاد کرده بود!
6- پادشاه سعودی در نطق دوشنبه خود می گوید «عربستان لازم می داند که در اینجا از تمامی کشورهایی که برای متوقف ساختن موج قتل و خونریزی در نوار غزه تلاش کرده اند و در رأس آنها دولت مصر تشکر و قدردانی کند»! ظاهراً ملک عبدالله فراموش کرده است که همراه با حسنی مبارک در تماس های مکرر با شیمون پرز و اولمرت- به گفته این دو جنایتکار صهیونیست که هرگز از سوی مصر و عربستان تکذیب نشد- خواستار بمباران های وحشیانه مردم غزه تا محو و نابودی کامل حماس شده بودند تا آنجا که در طول 22 روز جنایت صهیونیست ها حاضر به محکومیت زبانی این جنایات نیز نشدند و رژیم مصر، حتی گذرگاه رفح را برای عبور زنان و کودکان باز نکرده بود!
 نوه عقیدتی سیاسی ابو لهب فراموش کرده است همدستی او و حسنی مبارک با صهیونیست های وحشی در قتل عام مردم مظلوم فلسطین، فراموش شدنی نیست و به یقین مجازات سختی در انتظار آنها خواهد بود. این مجازات اگرچه سخت است ولی در این دنیا پشیمان کننده نیست ؛ زیرا فقط کسانی در این دنیا از مجازات سخت پشیمان می شوند که بعد از مجازات در دنیا باشند!
حسین شریعتمداری

/ 0 نظر / 12 بازدید