دیدگاههای شخصی امیرتقی زاده

برای آفرینش یک نهال عدالت دل هزاران طلحه و زبیر را باید شکست و اینک این ما هستیم و تلاش سایبریمان در آفرینش نهال عدالت .../ پروانه‌ها، نور را به حکم میثاق می شناسند و از آغاز با قصد سوختن پر در مطاف می‌گشایند.(شهید آقا سید مرتضی آوینی )

یک نقل ساده ...

دکتر احمدی نزاد در مناظره با کروبی :آقای کروبی ! از شما بعید است ، به مواضع امام برگردید ! برگردید به مواضع امام ، من به شما علاقه مندم !!! 

یک نقل ساده ... خداخافظی کروبی از امام !

حدود ١٠ سال قبل در یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور آقای کروبی در زمان حاکمیت دوم خردادیها در جلسه ای شرکت کرده بودم که اکثریت حاضر به خاطر عدم استقبال مردمی ، ازنیروهای امنیتی و سیاسی استانداری وقت پر شده بود و جو غالب بر وفق میل سخنران حاضر بود ...


خودم را یه کمی جمع و جور کردم و با استعانت از روح حضرت امام سوالی در حلقه  جمع محافظان و ... ار تصمیم نگارش کتاب توسط مجمع روحانیون مبارز و نیروهای خط امام (ره) آن زمان در رد توهمات و تحریفات شیخ مطرود در قم پرسیدم . آقای کروبی با نگاهی تند و تیز همیشگی و با نگاه متعجب از درز این خبر و بیان آن در ذهن کنجکاو  یک جوان با فشردن دستم و با تکان سر با رعایت مصلحت اندیشی نگاه اطرافیان حاضر تائید کردند .

اینک که به تورق خاطرات گذشته ام باز می گردم بیشتر تحت تاثیر گرمی دست و عرق پیشانی شیخ اصلاحات در تائید مکتوبات منتشر نشده مجمع روحانیون مبارز در نقد تحریفات شیخ ساده لوح و مطرود قرار می گیرم .

اما از روز گذشته که بیانیه آقای کروبی خطاب به  منتظری و تشکر از اعلام حمایت او از تهمت جنسی به نظام منتشر شد، ‌ این شبهه به وجود آمده که خدای ناکرده شیخ اصلاحات دچار مشکلی شده یا تحت فشار اطرافیان بوده  است . چون همین 20 روز پیش بود که بعد از اظهارات آیت‌الله سید احمد خاتمی در نقد ادعاهای کروبی پیرامون بازداشت‌شدگان، ‌ آقای کروبی به جای ارائه پاسخ منطقی، ‌ آیت‌الله خاتمی را با این حربه سیاسی به عنوان یک گناه کبیره و نقطه ضعف سیاسی مورد حمله قرار داد که او شاگرد  منتظری بوده و در صف اول درس وی حاضر می‌شده است.

چگونه اکنون خود به  منتظری (20 سال بعد از عزل وی و در مقطعی که او صراحتاً از امام(ره) و ولایت فقیه عبور نموده و رسماً به اردوگاه مخالفان نظام پیوسته است) نامه می‌نویسد و ‌از تفقد و حمایت او نسبت به خویش، ‌ تقدیر و تشکر می‌کند؟

چگونه شرکت سید احمد خاتمی در درس منتظری به هنگام حضور او در جایگاه قائم مقامی رهبری، ‌ جرم و بزه سیاسی است اما حمایت منتظری عزل شده و قرار گرفته در صف مخالفان نظام از کروبی عین صلاح و شایسته تقدیر و تشکر است؟

به نظر می‌رسد این تناقض بزرگ که در عرض 20روز از جناب آقای کروبی صادر شده، ‌ اگر خدای ناکرده ناشی از نفاق سیاسی نباشد، ‌ ممکن است دلایل دیگری داشته باشد از جمله خدا حافظی ایشان با آرمانهای حضرت امام (ره) و عدم تکرار قرابت فکری و مورد وثوثق حضرت امام بودن  داشته باشد و تسویه حساب کامل با آن امام سفر کرده باشد ...

  
نویسنده : امیر تقی زاده ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢۳