دیدگاههای شخصی امیرتقی زاده

برای آفرینش یک نهال عدالت دل هزاران طلحه و زبیر را باید شکست و اینک این ما هستیم و تلاش سایبریمان در آفرینش نهال عدالت .../ پروانه‌ها، نور را به حکم میثاق می شناسند و از آغاز با قصد سوختن پر در مطاف می‌گشایند.(شهید آقا سید مرتضی آوینی )

توهم دولت باکو ; از قره باغ تا ورزقان !!!

پاشایوا – فامیل مهربان خانم همسر الهام علی اف " خبرنگار صهیونیستی باکو " از وضعیت زلزله زدگان ورزقان - اهر و هریس در حالی به رسانه ها آمریکایی - صهیونیستی گزارش می کند که فراموش کرده است که هنوز که با گذشت بیست سال از مناقشه قره باغ ، هنوز دولت حاکم بر ایران شمالی ( دولت باکو ) ادعا می کند که یک میلیون نفر آواره ناشی از این مناقشه در چادرها و کپرها زندگی می کنند.

و هزاران نفر از این آواره ها نیز از ابتدای مناقشه تحت حمایتهای کمیته امداد امام خمینی (ره ) در باکو هستند.


در حالی که در ایران حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز وضعیت آوارگان و جنگزدگان مشابه شرایط آوارگان دولت باکو نبود . اگر چه جنگ تحمیلی میلیونها آواره بر جای گذاشت ، اما به صورت فوری آوارگان در بین استانها تقسیم شدند و حتی هتلهای درجه یک تهران مانند هتل هویزه  تخلیه شده و در اختیار جنگزدگان قرار گرفتند

علاوه بر میلیونها جنگزده ناشی از حمله صدام ، حدود چهارمیلیون نفر آواره افغانی نیز به علت حمله شوروی به افغانستان ( که حیدرعلی اف نیز به عنوان معاون نخست وزیر شوروی از طراحان این حمله بود) به داخل ایران سرازیر شدند که دولت ایران علیرغم مشکلات فراوان ، پناهندگان افغانی را نیز با روی باز پذیرا شد.

در مناقشه قره باغ نیز دولت ایران دهها هزار آواره ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) را نیز پذیرا شد و با ایجاد اردوگاههای مجهز در " ایمیشلی " کمکهای انسانی به برادران و خواهران مسلمان ارایه کرد.

دولت باکو که با گذشت بیست سال از مناقشه قره باغ هنوز نتوانسته به آوارگان این مناقشه سامان دهد ، و این ننگ را با خود یدک می کشد ، درحالی درآمد دو روز نفت سواحل باکو برای رسیدگی به وضعیت آوارگان کافی است ، رسانه های خود را علیه ایران اسلامی بکار گرفته تا وانمود کند که دولت ایران به زلزله زدگان خود رسیدگی نمی کند و زلزله زدگان به کمکهای دولت کوچک باکو احتیاج دارند !

خط تبلیغاتی بی بی سی توسط رسانه های امریکای در منطقه نیز در حالی دنبال میگرد تا به مردم آذربایجان القا شود که دولت ایران نسبت به زلزله زدگان بی تفاوت است .و این خط به صورت فوری از سوی دولت باکو نیز مورد توجه و پیگیری قرار گرفت است .

رسانه های دولت باکو  بصورت 24 ساعته تبلیغات گسترده ای را با موضوع زلزله علیه ملت ایران به راه انداختند . و برخی از رسانه های دولتی باکو ، با توهم زلزله را به انجام آزمایش اتمی در " ورزقان " !!! نسبت دادند. و برخی شبکه های تلویزیونی باکو اعلام کردند که زلزله بر اثر بمباران  رژیم صهیونیستی !!! اتفاق افتاده و دولت ایران نتواسته کاری انجام دهد و...

و این دلسوزی دولت باکو برای مردم آذربایحان تا حای است که طبق خبرهایی که از سازمان اطلاعات آمریکا به بیرون درز کرده اسرائیل از جمهوری آذربایجان درخواست کرده است تا از فرودگاه های این کشور برای حمله به ایران استفاده کند؛ اما جمهوری آذربایجان در پذیرش این درخواست به علت عواقب سخت نظامی آن در تردید خوف و رحا بسر می برد و از تنبیه برق آسای ایران در هراس و اضطراب است ...

غنیره پاشایئوا  نماینده پارلمان باکو و رییس سازمان به اصطلاح غیردولتی " موسسه تحقیقات بین المللی اوراسیا" برغم اینکه با  اجازه وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی  ایران به  تبریز و مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی سفر کرده است، اینگونه وانمود کرده است که گویا  زلزله زدگان در استان آذربایجان شرقی از هرگونه امدادرسانی محروم مانده و محتاج این کمک ناچیز باکو بوده اند !!!

غنیره پاشایئوا چهارشنبه گذشته همچنین در تماس تلفنی با  یک شبکه آذری زبان معاند که از آمریکا  برای تحریکات قومی در استانهای آذری نشین ایران پخش می شود، برای ایجاد اختلافات قومی در  ایران و دامن زدن به تفرقه  تلاش کرده است.

گفتنی است ماموریت مشکوک و ضدامنیتی این نماینده مجلس باکو قبل از سفر به ایران نیز کاملا مشخص بود و کارشناسان در خصوص آن هشدار داده بودند.اما سرکنسولگری جمهوری اسلامی در باکو به این عنصر پلید و خبیث و شاغل در شبکه صهیونیستی " آینس " ویزا صادر کرده ، سوالی است که مراجع ذیصلاح بایستی آن را پیگیری کنند ...

  
نویسنده : امیر تقی زاده ; ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٥